Mirada Hotels, COVID-19 salgını için önlemlerini almıştır.Detaylı Bilgi
MENÜ KAPAT
+90 (352) 342 21 00
Error Message

Mirada Del Lago

Kayak alt yapı ve en büyük piste sahip olan , Erciyes Kayak merkezinde konumlanan . Kazancı Holding iştiraki , AKSA TÜRİZM İŞLETMELERİ bünyesinde ERCİYES MİRADA DEL LAGO Otel farklı mimarisi ve modern iç dizaynı ile 2007 yılından itibaren siz değerli konuklarına hizmet vermektedir.

Otel 12 ay boyunca hizmete açık olup , 105 oda ve genel kullanım alanları ile sadece kar tatilinize değil , diğer bütün beklentilerinize cevap verecek niteliğe ve donamıma sahiptir. Türkiye’nin her yerinden kara ve hava yoluyla en kolay ulaşabilir Kayak merkezidir .Otelimiz pist alanının hemen karşısında olup, 2016-2017 DÜNYA SNOWBOARD ŞAMPİYONASINA ev sahipliği yapmıştır. Eğlencenin ve Kayak severlerin vazgeçilmez buluşma noktasıdır.

Mirada Del Lago Otel 235.000 metrekare alan üzerine kurulu olup toplamda 105 oda 261 yatak kapasitesine sahiptir. Tesis Erciyes kayak merkezinde olup, Kayseri merkeze 25 km, Kayseri Havaalanına 28 km mesafede bulunmaktadır.

ERCİYES HAKKINDA

Kayseri’nin hemen güneyinde yükselir. Yaz tırmanışları için en uygun zaman Mayıs-Ekim ayları arasıdır. Sönmüş genç bir volkan dağ, Orta Anadolu’nun en yüksek doruğudur. Dağın kuzeyinde 700 m. uzunlukta bir dağ buzulu vardır. Doğu yüzünde 2100-2900 m. yükseklikte yer alan Tekir yaylası bir kış sporları merkezidir. Telesiyejden sonra kamp yeri olan Çobanini’ne kışın yürüyerek yaklaşık 2,5-3 saatte gidilir. Tırmanış genellikle Çobanini’nden mola taşına kadar 1 saat sürüyor. Mola taşı tam şeytan deresinin ağzındadır. Buradan, küçük zirve yaklaşık 2-3 saat sürer. Orta Anadolu'nun en yüksek doruğu olan Erciyes Dağı (3916 m.) Kayseri ilinin hemen güneyinde yükselir. Erciyes Dağı, sönmüş bir volkandır.

Üzerinde birçok yan volkan konisi bulunur. Dağın yüksek kısımları yılın her mevsiminde kalıcı karlarla örtülüdür. Dağın kuzeyinde ise 1 km. uzunlukta bir dağ buzulu mevcuttur. Erciyes Dağı'nın 1500 m. yüksekliğe kadar olan kesimleri bağlarla kaplıdır. Dağın doğu yüzünde 2100-2900 metreler arasında yer alan Tekir Yaylası aynı zamanda bir kış sporları merkezidir. Kayseri şehir merkezine 25 km. uzaklıktadır. Erciyes Kayak Merkezi, ülke düzeyinde dağ turizmi ve özellikle kış sporları turizmi açısından, geliştirilmesi gereken bir kaynak özelliği taşmaktadır. Kayak alanları % 30 ile % 10 arasında değişiklik gösteren eğime sahiptir.

İÇ ANADOLUMUZUN Tekir Yaylası üzerinde bulunan ERCİYES Kayak Merkezi (3916) m. Türkiye'nin en gözde manzarası , Kayak öğrenme ve yapmaya en elverişli düzgün pistine sahiptir. Kayseri ilinin 25 KM güneyinde yükselir. Kayak severler bilir ; Kayak kaymanın zevkini en güzel toz kar verir en güzel toz karı Erciyes verir. Toz kar zevkini ve kayağın tadının doruklarına ulaşacağınız Erciyes’te 8 adet mekanik lift ve toplam 70 km uzunluğunda pistler bulunmaktadır.

DİĞER LOKASYONLAR

Ali dağ 27 km. (yamaç paraşütü yapılmaktadır)
Ağırnas Mimar Sinan Evi 57 km.
Sultan Sazlığı Milli Parkı 117 km. (kuş cenneti)
Kültepe Ören Yeri 24 km
Kapuzbaşı Şelalesi 117 km.
Kapadokya 86 km.