MENÜ KAPAT
+90 (352) 342 21 00
Error Message

Kayak

Trekking

Türkiye’nin en iyi yürüyüş haritasına sahip Erciyes’te sizler için rotalanmış yürüyüş parkurlarında Dağ’ın eşsiz manzarasına eşlik edeceksiniz. Doğayla iç içe, arkadaşlarınızla ve ailenizle keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Bu yürüyüş aktivitesi yaz sezonu boyunca her hafta sonu Erciyes Dağı’nda gerçekleşiyor. Her yaştan doğaseverlerin katılımına açık olan bu aktivite Erciyes A.Ş.’nin profesyonel dağ rehberleri eşliğinde sürdürülüyor. Her cumartesi Tekir bölgesinde toplanan doğaseverler önce, 2.900 metre’de Çobanini Kamp alanında keyifli bir çadır gecesi geçiriyor. Daha sonra sabahın erken saatlerinde başlayan yürüyüş Çobanini çanağı içerisindeki buzul göleti ve sırt bölgesi rotasında devam ediyor. Bu aktivite ile Erciyes'in volkanik arazisini ve buzulları yürüyerek keşfedebilirsiniz.

Trekking için yanınızda getirmeniz gereken malzemeler ise şunlar; Uyku Tulumu yada battaniye, yürüyüşe uygun ve dayanıklı spor ayakkabı, küçük sırt çantası, mont, polar, gözlük, şapka, sağlık raporu getirilmesi gerekmektedir.

Tırmanış

Türkiye’de ilk kez Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş. tarafından başlatılan zirve tırmanışları yaz sezonu boyunca her hafta sonu Erciyes Dağı’nda gerçekleşiyor. Her yaştan doğaseverlerin katılımına açık olan bu aktivite Erciyes A.Ş.’nin profesyonel dağ rehberleri eşliğinde sürdürülüyor. Dağcılar her Cumartesi günü Tekir bölgesinde toplanıyor. Daha sonra 2.900 metre’de Çobanini Kamp alanına yürüyerek keyifli bir çadır gecesi geçiriyor. Sabahın çok erken saatlerinde tırmanışa geçen katılımcılar güneşin doğuşunu Erciyes’in zirvelerinde seyrederek manzaranın keyfini çıkarıyor.

Zirve Tırmanışı için yanınızda getirmeniz gereken malzemeler ise şunlar;
Uyku tulumu yada battaniye, yürüyüşe uygun ve dayanıklı spor ayakkabı, küçük sırt çantası, mont, polar, gözlük, şapka, sağlık raporu getirilmesi gerekmektedir.

Downhill

Türkiye'nin ilk ve tek downhill parkurunun bulunduğu Erciyes’te yokuş aşağı sürülen bir bisiklet sporudur. Özel olarak tasarlanan ve son derece gelişmiş teknoloji ile donatılan bu bisikletler engebeli ve engelli yollara göre tasarlanmaktadır. Bu spor yokuştan inerken teknik akrobatik hareketlerin birleşmesiyle ortaya çıkan bir disiplindir. Bu disiplinde yer almak sanıldığı kadar kolay olmamakla beraber aşırı dikkat, güç ve maksimum seviyede teknik gerektirir. Erciyes’te oluşturulan Downhill parkuru, Türkiye’de ilk ve tektir. Dolayısıyla, Downhill yarışları, Türkiye’de yalnızca burada düzenlenmektedir.

Grand Fondo

Lisanslı ya da lisanssız, amatör bisikletçilere açık uzun yol bisiklet yarışlarına verilen isimdir. Mesafe yarışları, çoğunlukla, katılımcıların yaş ve seviyesine göre, aynı parkurda ama farklı mesafe ve zorluk düzeyinde organize edilmektedir. Kültürel bir deneyim ya da sosyal sorumluluk hareketi olarak bisiklete binen kitleleri bir araya getiren bu spor ülkemizde de talep görmektedir. Erciyes’te düzenlenen Salcano Bisiklet Günleri ile gerçekleştirilen müsabakalar büyük katılımla her yıl gerçekleştiriliyor.

Dağ Bisikleti

Darbe emici özelliklerle ve daha iyi fren sistemleriyle dizayn edilen dağ bisikletleri toprak yollar, çamur, taş gibi arazi şartlarına uygun olarak tasarlanan bisiklettir. Daha çok dağ, tepe, toprak yollar ve özel yapılmış mtb parkurlarında kullanılan bu bisikletler insanlar tarafından şehir içi ulaşımında da tercih edilmektedir. Macera sevenlerin oldukça fazla rağbet gösterdiği bu bisikletler, kullanıcılarına macera ve adrenalin dolu dakikalar yaşatma potansiyeli olan bir türdür. Dağ bisikletleri, arazi şartlarına, çukurlara dayanıklılık özelliğine sahiptir. Dağ bisikletinin Cross Country, All mountain, Freeride, Downhill gibi farklı parkurlarda kullanım farklıkları bulunmaktadır. Erciyes’te oluşturulan özel bisiklet parkurları ile profesyonel bisiklet sporcuları için alanlar oluşturmuş olup her türlü imkan sağlanmaktadır.

ATV Safari

Doğa sporları arasında son yıllarda oldukça popüler bir hale gelen ATV Safari, özellikle eğlenceli, macera dolu bir gün geçirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor. Her türlü doğa şartlarına uygun 4 tekerlekli motorlar ile bazen çamurlu, bazen sulu vadiler ve tabiat içerisinde özel olarak belirlenen alanlarda yapılan adrenalin ve heyecan dolu bir deneyim yaşatan bir sürüş sporudur. Herkesin yapabileceği bir spor ve eğlence olan ATV safari ile şehrin gürültülü ve stresli ortamından uzaklaşacak, doğa ile baş başa kalarak kendinizi yenileyecek, arkadaşlıklarınızı pekiştirecek, sevdikleriniz ile muhteşem eğlenceli bir vakit geçireceksiniz. Erciyes’te yapılan bu aktivite ile kendinizi macera ortasında bulabileceksiniz.